Aktualności

Nowa wersja naszej strony internetowe. 11.02.2009

Informujemy, że można przeglądać naszą stronę internetową w nowej szacie graficznej pod adresem: new.folusz.dps.pl

Koncert kolęd 16.01.2009

Koncert  kolęd W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu mieli okazję wspólnie kolędować z gwiazdą muzyki rozrywkowej - Eleni.
Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Eleni, odbył sie w przepięknej scenerii Kościoła Parafialnego w Iwoniczu.
zobacz więcej..


Z wizytą u Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego 8.12.2008

Z wizytą u Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego W minionym tygodniu doszło do długo oczekiwanego wydarzenia. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu spotkali się w Łagiewnikach z Ks. Kardynałem Franciszkiem Macharskim.
zobacz więcej..


Zabawa Andrzejkowa 3.12.2008

andrzejki 27 listopada br., w naszym Domu po raz kolejny odbyła się zabawa andrzejkowa.
Wszyscy bawili się wyśmienicie przy muzyce na żywo, nie zabrakło również tradycyjnego wróżenia z wosku, oraz licznych zabaw i konkursów z nagrodami.
zobacz więcej..


"Odebrano Wam życie, dziś dajemy Wam pamięć" 17.11.2008

przedstawienie Pod takim hasłem z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się w naszym Domu przedstawienie poetyckie przygotowane przez nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Foluszu. Młodzi artyści za pomocą tekstów poetyckich i pieśni patriotycznych bardzo wymownie oddali atmosferę tamtych wydarzeń.
zobacz więcej..


Dwudniowa wycieczka w Bieszczady uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Foluszu 12.11.2008

W dniach 17 i 18 listopada 2008r., uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Foluszu, pojadą na dwudniową wycieczkę w Bieszczady. W programie wycieczki przewidziano; zwiedzanie okolicznych zabytków architektury, zabytków przyrody, zwiedzanie Muzeum Przyrody w Ustrzykach Dolnych a także wiele innych atrakcji.
O wrażeniach i przeżyciach napiszemy wkrótce...

11 listopada - 90 Rocznica Odzyskania Niepodległości. 10.11.2008

11 listopada Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane.
zobacz więcej..


X Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego (c.d.) 10.11.2008

X Przegląd ... Jak co roku mieszkańcy naszego Domu mieli okazję zaprezentować się na Jubileuszowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego. Tym razem gościliśmy na scenie Instytutu Muzyki w Rzeszowie.
zobacz więcej..


Uroczystość Wszystkich Świętych 30.10.2008

Uroczystość Wszystkich Świętych Jak co roku, 1 listopada miliony Polaków odwiedzi groby swoich bliskich. Dla wielu z nich będzie to okazja, aby w ciszy i skupieniu zapalić znicze oraz pomodlić się za dusze zmarłych.
zobacz więcej..


X Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego 24.10.2008

27 października 2008r. w Rzeszowie w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się X Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego.
zobacz więcej..

Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamiętniającej 40 rocznicę śmierci Nikifora w Foluszu 14.10.2008

Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamiętniającej 40 rocznicę śmierci Nikifora w Foluszu 10 października 2008r., w 40-stą rocznice śmierci Nikifora Krynickiego, w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej artyście.
zobacz więcej..


Wystawa malarska 10.10.2008

Wystawa malarska Od 1 października br. w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu trwa wystawa prac malarskich autorstwa naszych mieszkańców. Prace, wykonane różnymi technikami malarskimi, zostały przygotowane pod opieką instruktorów kulturalno-oświatowych.
zobacz więcej..


Spotkanie emerytowanych pracowników Domu Pomocy Społecznej w Foluszu 09.10.2008

Spotkanie emerytowanych pracowników Domu Pomocy Społecznej w Foluszu 24 września, tradycyjnie jak co roku, gościliśmy rencistów i emerytowanych pracowników Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.
zobacz więcej..


Uroczyste obchody upamiętniające 40 rocznicę śmierci Nikifora Krynickiego w Foluszu 24.09.2008

Uroczyste obchody upamiętniające 40 rocznicę śmierci Nikifora  Krynickiego w Foluszu W chwili obecnej trwają intensywne przygotowania do obchodów upamiętniających 40-stą rocznicę śmierci Nikifora Krynickiego w Foluszu, które odbędą się 10 października 2008r. w Domu Pomocy Społeczne w Foluszu. Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji.
zobacz więcej..


VII Ogólnopolski Konkurs Malarski 24.09.2008

VII Ogólnopolski Konkurs Malarski W dniach od 15 listopada do 14 grudnia 2008r. w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbędzie się VII Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki. Celem konkursu jest szeroka prezentacja amatorskiej twórczości z kręgu malarstwa intuicyjnego - naiwnego, prac cechujących się szczerością i autentycznością wypowiedzi, oraz wychwycenie nowych, ciekawych zjawisk i osobowości twórczych w tym nurcie plastyki.
zobacz więcej..


VI Dożynki Gminy Dębowiec 23.09.2008

VI Dożynki Gminy Dębowie 14 września br. w Zarzeczu odbyły się VI Dożynki Gminy Dębowiec. Na uroczystość przybyło wiele delegacji z wieńcami dożynkowymi m in. z Dębowca, Folusza, Majscowej, Łazów Dębowieckich, Radości, Dzielca, Cieklina, Woli Dębowieckiej, Zarzecza a także delegacja mieszkańców z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, z pełniącym obowiązki dyrektora Rafałem Gużkowskim.
zobacz więcej..


Zabawa plenerowa - Pożegnanie lata - Orzechówka 2008r. 22.09.2008

10 września br. delegacja mieszkańców DPS w Foluszu uczestniczyła w zabawie plenerowej zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Brzozowie.
zobacz więcej..


X Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego. 17.09.2008

X Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego. 11 września 2008r. mieszkańcy DPS w Foluszu brali udział w X Spartakiadzie Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego.
Głównym celem Spartakiady była wzajemna integracja mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, rozwinięcie współzawodnictwa między Nimi a przede wszystkim czynny wypoczynek.
zobacz więcej..


Zaprosili nas 08.09.2008

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu wraz z Panem Dyrektorem zostali zaproszeni przez Dyrekcję i Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie na "Zabawę plenerową", która odbędzie się 10 września 2008r. w DPS w Orzechówce.
zobacz więcej..


III Podkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy - Pożegnanie Lata 08.09.2008

Pożegnanie Lata III Podkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy - Pożegnanie Lata, odbył się 30 i 31 sierpnia br. w Iwoniczu Zdroju.
Uczestniczyła w nim również delegacja mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.
Festiwal rozpoczął się uroczystą Mszą świętą w Kościele Parafialnym w Iwoniczu Zdroju - którą uświetnił koncert w wykonaniu Studia Integracji z Łodzi.
zobacz więcej..


Rozwój i współpraca 05.09.2008

W dniu 28 sierpnia br. Dyrektor DPS w Foluszu spotkał się z kierownikami poszczególnych działów naszego domu. Celem spotkania było ustalenie i koordynacja działań związanych z rewitalizacją pomieszczeń budynków i ogrodzenia DPS-u.
zobacz więcej..


Zaprosili nas 02.09.2008

Dyrekcja i Mieszkańcy DPS w Górnie k/ Rzeszowa zaprosili Mieszkańców naszego Domu, na X Sportową Spartakiadę Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego, która odbędzie się 11 września 2008r. Na Stadionie Sportowym w Górnie.

zobacz więcej..

"Wiosna w literaturze" 22.08.2008

W zespole szkół w Komborni odbył się Gminny Integracyjny Konkurs recytatorski pod hasłem "Wiosna w literaturze dziecięcej", w którym wzięły udział dzieci niepełnosprawne oraz uczniowie klas I - III ze wszystkich okolicznych szkół gminy Kombornia.

zobacz więcej..

Dożynki Powiatowe w Umieszczu 20.08.2008

Terapia         17 sierpnia br. na zaproszenie Starosty Jasielskiego, Gminy Tarnowiec i społeczności Umieszcza, delegacja mieszkańców DPS w Foluszu wraz z Panem Dyrektorem uczestniczyła w Dożynkach Powiatowych w Umieszczu.
zobacz więcej..


Jak spędzamy wolny czas 12.08.2008

Terapia Jedną z form terapii prowadzonych przez Dom Pomocy Społecznej w Foluszu jest wspólne grilowanie. Systematycznie raz w miesiącu w okresie letnim i jesiennym spotykamy się na wspólnym pieczeniu kiełbasek, jest to okazja do lepszego poznania się, a także wspólnych rozmów, wspomnień i śpiewu.
zobacz więcej..


15 sierpnia obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryii Panny, 08.08.2008

zwane także świętem Matki Boskiej Zielnej. W Kościele Powszechnym znane jest od V wieku n.e. W Polsce i w krajach europejskich czci się Matkę Boską Zielną jako patronkę ziemi.

zobacz więcej..

Spotkanie absolwentów i wystawa malarska 08.08.2008

60-lecie         W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu zakończyła się fantastyczna wystawa prac mieszkanki DPS-u Pani Julii Dziwisz. W 2003r. Pani Julia zdobyła wyróżnienie na ogólnopolskim Festiwalu "Bardzo Szczególnej Sztuki" w Dąbrowie Górniczej. Poza malowaniem Pani Julia pisze piękne wiersze, z których wypływa jej wielka troska o zwierzęta.
        Pani Julia jest osobą z historią. W czerwcu br. uczestniczyła w spotkaniu z okazji 60 - lecia powstania szkolnictwa ponadpodstawowego gminy Brzostek.
zobacz więcej..


Wycieczka do Zakopanego 30.07.2008

Tatry W dniu 1 lipca 2008r., 40 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu uczestniczyło w wycieczce do Zakopanego, wraz z 8 opiekunami. Celem wycieczki było pokazanie mieszkańcom piękna polskich gór, oderwanie ich od rutyny dnia codziennego jak również ich integracja. Główną atrakcją był wyjazd nad Morskie Oko.
Z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu wyruszyliśmy około godziny 7 rano, gdzie po kilku godzinach byliśmy na miejscu.
Stolica Tatr przywitała nas piekną pogodą i cudownymi widokami.
zobacz więcej..


Rozgrywki piłkarskie 30.07.2008

SeniCup 5-6 czerwca 2008r. nasza drużyna piłkarska w składzie:
1.Krzystof Techmański; 2.Antoni Chmiel; 3.Mariusz Ryznar; 4.Jan Kabanowski; 5.Tadeusz Bajorski; 6.Jan Cygan; 7.Andrzej Ferdek, pod opieką trenara Stanisława Mlickiego i Krystyny Faber - pomocy medycznej, wyjechali na zawody do Czarnej koło Dębicy. Najlepszym wspomnieniem jest zabawa taneczna i pyszny bigos.
Co do meczu....hmm...mogą państwo sami ocenić.
zobacz więcej..


Wycieczka do Gładyszowa i Wysowej Zdrój 20.06.2008

Wyciedzka do Wysowej i Gładyszowa W dniu 19 czerwca 2008r. uczestnicy ŚDS w Foluszu uczestniczyli w wycieczce do Gładyszowa i Wysowej Zdrój. Celem wycieczki było poznanie przyrody, tradycji, kuchni oraz zwyczajów ludności Łemkowskiej. Wycieczka rozpoczęła się od zbiórki uczestników na stacji PKS, gdzie na uczestników czekał podstawiony bus. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie schroniska znajdującego się na wysokości ponad 800 metrów nad poziomem morza.
zobacz więcej..


I Wystawa Piosenek I Koszy Wielkanocnych - 26 maraca 2008 02.04.2008

Wystawa Wielkanocna Dnia 26 marca 2008 r odbyła się zorganizowana przez DPS i ŚDS wystawa Pisanek i Koszy Wielkanocnych. Na konkurs przybyli zaproszeni goście, jak również uczestnicy w składzie 5 osobowych delegacji tj. Dyrektor, 2 mieszkańców, opiekun i kierowca. Do prezentowania swoich prac zaproszono między innymi Domy z Iwonicza, Brzozowa, Moczar, Haczowa i Krosna. Wizyta przybyłych gości i uczestników wystawy rozpoczęła sie od Mszy Św. następnie uczestnicy przeszli na świetlicę Środowiskowego Domu Samopomocy. Konkurs rozpoczął ciepłymi słowami Dyrektor DPS Pan Rafał Gużkowski, serdecznie witając wszystkich gości, następnie proboszcz parafii Cieklin Franciszek Motyka poświęcił pisanki i kosze wielkanocne. Mieszkańcy Domów prezentowali własnoręcznie wykonane prace, uwzględniając przy tym wiedzę na temat świąt Wielkanocnych, tradycji i zwyczajów świątecznych.
zobacz więcej..


Walentynki 15.02.2008

14 lutego ten jedyny dziń w roku przyjęto nazywać Dniem Zakochanych.
W tym dniu ludzie sptykają się, wysyłają do swoich ukochanych kartki, wiersze, drobne upominki. Jak co roku w dniu 14 lutego nasi mieszkańcy spotkali się w kawiarni Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, która na tę okazję została odświętnie przystrojona.
W romantycznym nastroju wysłuchali wierszy oraz piosenek, których tematem wiodącym była miłość. Najciekawszą częścią była prezentacja własnej twórczości mieszkańcow.
W ramach zajęć terapeutycznych przygotowano ciasteczka, którymi częstowano uczestników spotkania.
Przygotowaniem imprezy zajęli sie instruktorzy kulturalno oświatowi wspólnie z mieszkańcami.


Zabawa Karnawałowa 12.02.2008

5 lutego 2008 roku Mieszkańcy naszego Domu spotkali się na zabawie karnawałowej. Poczęstunek został przygotowany w ramach terapii zajęciowej. Podczas zabawy zorganizowano wiele atrakcji - konkursy, gry i zabawy. Mieszkańcy bawili się przy swojej ulubionej muzyce odtwarzanej z magnetofonu.
Zabawę przygotowali instruktorzy wspólnie z mieszkańcami.


Wystawa prac malarskich 12.02.2008

Obrazy W dniach od 1 do 29 lutego 2008 roku w holu Domu Pomocy Społecznej w Foluszu prezentowane są prace malarskie dwóch braci, którzy są mieszkańcami naszego Domu pod tytułem "Moja Fantazja" oraz "Pejzaż moją wyobraźnią". Prace wyróżniają się dużą oryginalnością, bogactwem wyobraźni, ciekawymi rozwiązaniami kolorystycznymi. Na wystawę składają się prace olejne jak również pastele. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, pracowników oraz odwiedzających gości.
Wystawione prace powstały na zajęciach terapeutycznych prowadzonych przez Panią Annę Groń.
zobacz więcej..


II Gminna Biesiada Artystyczna w Cieklinie 28.01.2008

Tuchów Na II Gminnej Biesiadzie Artystycznej organizowanej w dniu 27 stycznia 2008 roku w Cieklinie przez Wójta Gminy Dębowiec oraz Regionalne Stowarzyszenie Folklorystyczne „Wrzos” odbyła się prezentacja prac mieszkańców naszego Domu. Prace dotyczyły Świat Bożego Narodzenia.
zobacz więcej..


XIV Małopolski Przegląd Zespołów Kolędniczych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. 28.01.2008

Tuchów Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy, Klasztoru OO Redemptorystów w Tuchowie, Domu Kultury w Tuchowie w dniu 24 stycznia 2008 roku mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w XIV Małopolskim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Przegląd rozpoczął się uroczystą mszą św. w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Tuchowie, na której między innymi nasi mieszkańcy złożyli dary ołtarza.
zobacz więcej..


„Narodził Się Pan” 28.01.2008

W dniu 21 stycznia 2008 roku mieszkańcy naszego Domu dla swoich rodzin i dla swoich bliskich wystawili jasełka pn. „Narodził Się Pan”. Na jasełka przybyli również zaproszeni goście, mieszkańcy oraz Dyrekcja naszego Domu. Jasełka zakończyły się wspólnym kolędowaniem.


Charytatywny koncert w Iwoniczu 15.01.2008

14 stycznia 2008 roku na zaproszenie Konwentu Bonifratrów, Dyrektor wraz z mieszkańcami naszego Domu wzięli udział w charytatywnym koncercie kolęd w Kościele Parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu. W koncercie wystąpili Sławomira Łozińska, Jan Pęczka, oraz Strzyżowski Chór Kameralny p/d Grzegorza Oliwy.


Jasełka w naszym Domu 15.01.2008

10 stycznia 2008 roku w Kaplicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Łazach Dębowieckich. Dla zgromadzonych mieszkańców naszego Domu uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali tradycyjne przedstawienei jasełkowe. Spotkanie odbyło się w ciepłym nastroju świątecznym i zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd.


Zastępca Dyrektora DPS 14.01.2008

Z dniem 1 stycznia 2008 roku funkcję Zastępcy Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu objął Pan Rafał Gużkowski.


Sylwester 2007 14.01.2008

Tradycyjnie w ostatni dzień 2007 roku mieszkańcy naszego Domu żegnali stary rok na Balu Sylwestrowym. Było wiele interesujących atrakcji, konkursy, gry oraz zabawa przy muzyce na żywo. W ramach terapii zajęciowej przygotowane zostały posiłki, którymi częstowano uczestników balu.


Wigilia Bożego Narodzenia 14.01.2008

Wigilia W dniu Wigilii Bożego Narodzenia Mieszkańcy wraz z Dyrekcją i Kierownictwem Domu Pomocy Społecznej oraz zaproszonymi osobami zasiedli do wspólnej wieczerzy. Nie zabrakło na niej tradycyjnych potraw wigilijnych. Podczas tradycyjnego dzielenia się opłatkiem Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej złożyła wszystkim życzenia wszelkiej pomyślności, szczęścia i zdrowia. Wigilia zakończyła się pięknym występem artystycznym oraz wspólnym śpiewaniem kolęd.
zobacz więcej..


Tak! Pomagam. 14.01.2008

Pomagam W ramach IV edycji programu Tak ! Pomagam Provident Polska S.A. Warszawa - Sekcja Jasło zakupiła i w dniu 18 grudnia 2007 roku nieodpłatnie przekazała na ręce Dyrektora Domu Pomocy Społecznej krosno tkackie oraz sprzęt do pracowni stolarskiej. Rozszerzenie zajęć terapeutycznych w pracowni tkackiej i pracowni stolarskiej pomoże w usprawnieniu umiejętności manualnych oraz artystycznych czym wzbogaci rehabilitację społeczną prowadzoną przez DPS. Udział w dodatkowych zajęciach umożliwią mieszkańcom realizację własnych pomysłów oraz zdobycie umiejętności i wiedzy z zakresu tkactwa i obróbki drewna.
zobacz więcej..


Przegląd „Bądźmy Razem” 14.01.2008

W dniu 13 grudnia 2007 roku delegacja naszego Domu brała udział w Przeglądzie dla Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem” zorganizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Wszyscy biorący udział w przeglądzie otrzymali cenne nagrody i upominki. Nasi uczestnicy przygotowali program słowno muzyczny / wiersze i piosenki własnego autorstwa /, który znalazł uznanie wśród publiczności i organizatorów.


Św. Mikołaj w Domu Pomocy Społecznej. 14.01.2008

Milołaj Jak co roku mieszkańców naszego Domu odwiedził św. Mikołaj. Wszyscy mieszkańcy obdarowani zostali wspaniałymi prezentami. Spotkanie z Mikołajem zakończyło się wspólną zabawą oraz śpiewaniem kolęd.

zobacz więcej..


Integracyjna Zabawa Andrzejkowa. 14.01.2008

29 listopada 2007 roku Mieszkańcy naszego Domu spotkali się na Zabawie Andrzejkowej. Było wiele atrakcji! Wróżby , lanie wosku, gry, zabawy, oczywiście nie zabrakło wspólnych tańców przy muzyce na żywo. Był to wieczór w którym wszystkie życzenia i marzenia się spełniają. Posiłki dla uczestników zostały przygotowane w ramach terapii zajęciowej. Była to zabawa integracyjna z uczestnikami Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej.


Modernizacja budynków w DPS - ie 06.11.2007

Pawilon 2378 Ładna pogoda sprzyja pracom budowlanym na terenie Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Prace budowlane polegają m.in. na przebudowie istniejących pawilonów, przebudowie dachu, budowie szybu windowego, budowie podjazdu dla niepełnosprawnych oraz innych robotach budowlanych mających na celu podniesienie standardu istniejącego obiektu i dostosowanie go do obowiązujących norm.
zobacz więcej..


39 rocznica śmierci Nikifora w Foluszu 19.10.2007

10 października mija 39 rocznica śmierci polskiego malarza prymitywisty - Nikifora Krynickiego.
Urodził się 21 maja 1895r. w Krynicy. Zmarł 10 października 1968 roku w szpitalu gruźliczym w Foluszu na terenie obecnego Domu Pomocy Społecznej.
Był synem Eudokii Drowniak - ubogiej, głuchoniemej Rusinki, która trudniła się noszeniem wody do krynickich schronisk i pensjonatów.
zobacz więcej..


Nowy Dyrektor 08.10.2007

Od 01.10.2007 r. funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu pełni pani Beata Rak.


13-16 września 2007 - Odpust w Dębowcu 19.09.2007

W Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w dniach 13-16 września 2007 roku odbyły się uroczystości odpustowe. Pierwszy dzień odpustu był Dniem Chorych. We Mszy Świętej dla chorych, której przewodniczył Ks. infułat Wiesław Szurek uczestniczyli mieszkańcy naszego Domu.


Dożynki Gminne w Cieklinie 19.09.2007

Na zaproszenie Wójta Gminy Dębowiec w dniu 9 września 2007 roku mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w Dożynkach Gminnych w Cieklinie. Dożynki rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą na której poświęcono dary ziemi. W programie dożynek znalazły się obrzędy dożynkowe oraz wystąpienia artystyczne delegacji obrzędowych. Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa integracyjna.


II Podkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy - Pożegnanie Lata 6.09.2007

Festiwal - Iwonicz Zdrój W dniach 25-26 sierpnia 2007r. w Iwoniczu Zdroju na zaproszenie Konwentu Zakonu Bonifratrów oraz Burmistrza Gminy Iwonicz Zdrój Dyrektor Rafał Gużkowski wraz z Podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Foluszu brali udział w spotkaniu integracyjnym pn. II Podkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy - Pożegnanie Lata.
zobacz więcej..


Letnie Spotkania Integracyjne w Gorlicach 6.09.2007

Kosz - Nowy Sącz Kolejny raz delegacja mieszkańców naszego Domu uczestniczyła w Letnim Spotkaniu Integracyjnym, które odbyło się 23 sierpnia 2007r. w DPS w Gorlicach. Obok Domów z woj. małopolskiego prezentowaliśmy kosz z plonami ziemi charakterystycznymi dla naszego regionu. Po prezentacji i rozdaniu dyplomów oraz wspólnym obiedzie nastąpiła część artystyczna. Uczestników oraz zaproszonych gości bawił swoim występem regionalny zespół folklorystyczny ”Pogórzanie” oraz grupa artystyczna z DPS w Gorlicach.
zobacz więcej..


Święto Matki Boskiej Zielnej 17.08.2007

Wieniec Dożynkowy W Polsce i w krajach europejskich czci się Matkę Boską Wniebowziętą jako patronkę ziemi i jej bujnej roślinności. Wtedy też składa się Maryi ofiary płodów ziemi: zioła, warzywa, kwiaty. W niektórych rejonach Polski w czasie obrzędów religijnych związanych z tym świętem błogosławi się wiązanki kwiatów, kiedyś ten zwyczaj był bardzo popularny. Wierzono, że taki bukiet nabiera mocy magicznych i leczniczych.
W Polsce święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodzone jest (15 sierpnia). Święto nazywane jest także Świętem Matki Boskiej Zielnej.
zobacz więcej..


„To co jest piękne wokół Nas” 09.08.2007

Lasek Sosnowy W poniedziałek 06.08.2007 r. na terenie DPS odbył sie mini plener pod hasłem ”To co jest piękne wokół Nas”. Grupa mieszkańców chętnie przygotowała swoje stanowiska pracy w naszym lasku sosnowym. Przy pięknej pogodzie każdy chętnie usiadł do swoich sztalug i pod fachowym okiem instruktora malował barwne pejzaże. W otoczeniu Magurskiego Parku Narodowego, ciszy i na świeżym powietrzu uczestnicy mini pleneru wykazywali się zdolnościami plastycznymi starając się aby jak najlepiej ująć otaczającą ich przyrodę, podkreślając znaczenie krajobrazu tego pięknego miejsca. Namalowane prace umieszczone zostały na mini galerii w świetlicy DPS.
zobacz więcej..


Wieniec dożynkowy 03.08.2007

Wieniec DożynkowyW związku ze zbliżającym się świętem Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia), mieszkańcy przygotowują wieniec dożynkowy, który będzie wystawiony na ołtarzu w Kaplicy naszego Domu. Pod czujnym okiem terapeutów wykonują własnoręcznie drobne elementy całej dekoracji. Wieniec dożynkowy w całości będzie wykonany z tegorocznych plonów, m.in. owoców, warzyw i kłosów zbóż, które w części podarowane zostały przez okolicznych mieszkańców. Dekoracja przy pomocy i dużym zaangażowaniu mieszkańców na pewno będzie gotowa na 15 sierpnia br.


30.07.2007
Od 16.07.2007 r. obowiązki Dyrektora Domu Pomocy Społecznej pełni Pan Rafał Gużkowski.

30.07.2007
Susza i żar lejący się z nieba sprawiają, że w wielu rejonach Polski zaczyna brakować wody. W zaporze Domu Pomocy Społecznej również znacznie obniżył się poziom wody. W związku z tym zaistniała konieczność zainstalowania dodatkowej pompy, która przepompowuje wodę z zapory na oczyszczające ją filtry. Susza nie powoduje jednak zagrożenia w postaci całkowitego braku wody ponieważ zbiornik Domu dodatkowo zasilany jest wodociągiem gminnym. Dodatkowo rozpoczęte zostało chlorowanie wody.

30.07.2007
Trwają prace związane z konserwacją oczyszczalni ścieków, tj. czyszczenie korozji i malowanie pomostów oraz barierek.